Co nabízí skaut rodičům?

• děti tráví volný čas aktivně, v bezpečném prostředí a pod dozorem vedoucích
  • děti se naučí pracovat v týmu, být samostatné, utvořit si vlastní názor
  • děti se rozvíjí ve všech ohledech (komunikace, inteligence, vztahy...)
  • děti jsou ve skautských oddílech vedeny ke kladným životním hodnotám - pravdomluvnost, kamarádství, fair play, tolerance, služba společnosti...
  • Jak je skautování finančně náročné?

Roční členské příspěvky (registrace) činí 150 Kč. Zvlášť se platí účastnické poplatky na jednotlivé akce, výpravy a tábory. Například víkendová výprava stojí cca 300 Kč a letní tábor asi 1600 Kč.

Jak mám postupovat při přihlášení dítěte do skautu?

Pokud víte, kde je nejbližší skautský oddíl, můžete kontaktovat jeho rádce, který Vám pro Vaše dítě poskytne přihlášku a potřebné informace nebo si přihlášku můžete stáhnout v položce ke stažení.

V kolika letech může dítě vstoupit do skautu?

Od 6 let věku výše, popřípadě dle domluvy.

Kde můžeme koupit skautské vybavení?

Skautské košile, odznaky a ostatní vybavení objednáváme hromadně, po domluvě s vedoucím je lze zakoupit i jednotlivě.