Co je to skauting

Jsou to kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí.

Skautská výchova ctí především tyto hodnoty

• hrát fér
  • spolupracovat s ostatními
  • být ohleduplný k okolnímu prostředí
  • mít vztah k přírodě
  • Skauting všestraně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí - prostřednictvím her, zážitků, aktivit a dalších činností.

Co říkají slavné osobnosti o skautingu?

Anna Geislerová

"Skaut byl výchovný a dával návod, co bychom měli všichni dělat. Líbí se mi také to, že učil člověka vystačit s málem, což je dnes vzácné. Těším se, že tomu také vystavím své děti."

Václav Havel

"Skrze pestrý program, který skauting nabízí, získáváte dobré návyky pro život ve společnosti a svou další činností jí prokazujete nezištnou službu. Naše země takové občany potřebuje."

Nelson Mandela

"Skautské hnutí je světovou jedničkou ve výchově mládeže. Pro současnou mládež Afriky je skauting mimořádně důležitý. Rozvíjí vlastenectví, morální hodnoty, odvahu, buduje charakter, sebedůvěru a společenskou odpovědnost. Motivuje mladé lidi k tomu, aby stoprocentně rozvinuli svůj potenciál." .